8 maart: Internationale Vrouwendag

dinsdag 7 maart 2023

Internationale vrouwendag: de dag dat de vrouw massaal in het middelpunt staat. Op deze dag strijden we voor gelijkwaardigheid in onze samenleving. Want ook al is het 2023, deze dag is nog steeds erg hard nodig.

Onze docente Judith Sluijter schreef een lesbrief voor de bovenbouw van basisscholen in Gouda. Deze is ook dit jaar weer verspreid.


Wat is er op Internationale Vrouwendag 2023 in Gouda te doen?


 INTERNATIONALE VROUWENDAG 2023 in de Goudse Schouwburg

Programma:

16.00     Ontvangst met in de Gouden zaal een kunsttentoonstelling

16:45     Kleine zaal: Opening met welkomstwoord

17:00     Film van Martin en Inge Riebeek over vrijheid met portretten van 11 krachtige vrouwen uit verschillende landen die tonen hoe je kwetsbaar en sterk tegelijk kunt zijn.

17:45     Zelfverdediging voor vrouwen verzorgd door Gracie Jiu Jitsu Gouda

18:15     Diner in foyer

20:00     Kleine Zaal: Persoonlijke verhalen van o.a. Mujda Rashidi, die een vrouw- en natuurvriendelijke kledinglijn opgericht heeft

21:00     Livemuziek van o.a. Annius en Gwyn. Licht Klassiek.

22:00     Dansen met een internationale DJ

24:00     Einde

Toegang €10,-  incl. diner

Toegang €5,- excl. diner

Bestel hier je TICKET MET DINER


Ook in de Chocoladefabriek gaat Internationale Vrouwendag niet ongemerkt voorbij:

Op woensdag 8 maart organiseren het Gouds Vrouwennetwerk, het Streekarchief Midden-Holland en de Bibliotheek Gouda een avond over het verleden, het heden en de toekomst van de vrouw. 

  • Erna Staal interviewt schrijfster Jutta Chorus over haar in 2022 verschenen boek Alma's dochters: vijf levens in de schaduw. 
  • Vrouwenhistorica Nicole Teeuwen gaat met het publiek in discussie over de hedendaagse en de toekomstige positie van de vrouw. 
  • Woordkunstenaar Noa Heddergott zorgt voor sprekende intermezzo's.

De traptribune is inmiddels helemaal volgeboekt en er is een wachtlijst, maar de avond is ook te volgen via een livestream op www.chocoladefabriek.tv.

Het programma start om 19:30 uur.